فروش سنگ قیمتی و الماس
آمیتیست چیست

گوهر سنگ آمیتیست

نام آمیتیست از کجا آمده است؟ و به چه معناست؟
افسانه های یونان باستان بیان میکنند، دختری جوان به نام آمیتیست مورد غضب دیونیسوس قرار گرفت. یونانیان باستان اعتقاد داشتند که دیونیسوس آمتیست را ایجاد کرده است. او به دختری به نام آمتیست علاقهمند شد که با میل و هوس زیادش نمی توانست در برابر او مقاومت کند. اما آمیتیست مدام از عشق او امتناع می ورزید.دیونیسوس در جنونی ، که توسط این آرزو ایجاد شده بود ، سعی کرد او را بکشد ، اما الهه آرتمیس او را به یک مجسمه کوارتز خالص (برای محافظت از او ، یا شاید او نیز به زیبایی آمتیست حسادت می کرد)تغییر داد . دیونیسوس فهمید چه اتفاقی افتاده و با حسرت اشکهای زیادی ریخت. او در کنار آمتیست ماند ، تا اینکه یک روز در حالی که ناله می کرد شراب را روی بدن شفاف کوارتز او ریخت و شراب رنگ او را به بنفش تغییر داد. بنابراین گفته می شود که یکی از ویژگی های آمیتیست ، رنگ بنفشش می باشد که از مستی و افکار بیش از حد متمایل جلوگیری می کند و در دفع کردن شر و پلیدی نافع است .
رنگ بنفش زیبای این گوهر سنگ باعث شده تا این جواهر همیشه یکی از جواهرات ثابت در کنار زمرد ، الماس ، یاقوت و لعل برای ساخت تاج های پادشاهان عالم در زمان های متمادی باشد.

محتویات

پیشینه سنگ آمیتیست

پیشینه آمیتیست

نام آمیتیست از کلمه یونان باستان “Amethystos” به معنای “ضد مستی ” برگرفته شده است.از قدیم الایام چنان تصور میشد که اگر فردی بلور ،گردنبند یا دستبند این گوهر سنگ را همراه خود داشته باشد دچار توهم و مستی نمی شود!

همچنین در زمان روم باستان ،بزرگان و فیلسوفان و پادشاهان به دلیل باور داشتن به این خاصیت آمیتیست یک تکه از آنرا در جام شراب خود می گذاشتند یا برخی لیوان شراب را از جنس آمیتیست می ساختند و برخی دیگر ظرف را بدین منظور به رنگ بنفش درمی اوردند !

 

آمیتیست

این گوهر سنگ دارای ریشه های عمیقی در آداب و رسوم مردمان گذشته بخصوص در میان مردم مصریان و سرخ پوستان می باشد آنها بر این باورند که اگر تکه ایی از این سنگ به همراه مردگان باشد برای گذار از عالم ماده به عالم معنا ،این مسیر را با آرامش طی خواهد کرد! 

مشخصات سنگ آمیتیست چیست؟

آمیتیست چیست
آمیتیست سنگی شفاف و نیمه شفاف با سختی 7 در مقیاس موس و جز زیباترین نوع در خانواده کوارتز می باشد.عامل ایجاد رنگ زیبای بنفش در این جواهر سنگ ناخلصی هایی از ترکیبات آهن دار،عناصر منگنز و تیتان  است.کریستال کامل این گوهر شش وجهی(بی پیرامیدال – پسودوکوبیک ) است و بلورش در سنگ های آذرین و دگرگونی به ویژه گرانیت و گنیس (سنگ جرقه ) رشد می نماید.
جدول خصوصیات آمیتیست
ترکیب شیمیایی
سیلیکات Silicasilicon dioxide, SiO2
رنگ
ارغوانی- بنفش – بنفش تیره
رنگ خاکه
سیاه
شفافیت
شفاف تا نیمه شفاف
کیلواژ
ندارد – بصورت صدفی میشکند
جلا
شیشه ایی
ضریب شکست نور
nω = 1.543–1.553 nε = 1.552–1.554
سختی
7موس
وزن مخصوص
2.65
سیستم کریستالی
تریگونال Trigonal
فلورسانس
ندارد
نقطه ذوب
1650±75°C

ژئود آمیتیست چیست؟

آمیتیست چیست

ژئود یا پوک‌سنگ یا زمینسان به ساختارهای رسوبی ثانویه گفته می‌شود که در رسوبات و برخی صخره‌های آتشفشانییافت می‌شوند.

ژئودها توده‌های مستقل و مجزایی از کانی‌ها با شکل‌های متفاوتند، اما عموماً کروی یا بیضوی شکل هستند.

ژئودها بر اثر رشد رو به داخل بلورهای کانی روی دیوارهٔ حفرات موجود در سنگ‌ها به وجود می‌آیند و معمولاً توخالی‌اند، اما در صورتی که فرایند رشد رو به داخل بلورها تا به آخر ادامه یابد، ممکن است موجب پرشدن تمامی فضاهای ژئودها شود. این الگوی رشد، ژئودها را از گره‌ها یا کنکرسیون‌ها که حاصل رشد بلورها حول یک هستهٔ مرکزی و از داخل به خارج هستند، متمایز می‌سازد.

ژئودها دارای یک پوستهٔ سیلیسی یا آهکی نسبتاً سخت هستند که در مقایسه با سنگ میزبان، از مقاومت بیش‌تری در مقابل هوازدگی برخوردار است؛به نحوی که تودهٔ کانی بر اثر هوازدگی به صورت یک شیء مجزا، یعنی ژئود، از سنگ میزبان آزاد می‌شود.

یکی از فراوان‌ترین کانی‌های موجود در ژئودها کوارتز است، که عموماً به رنگ سفید شیری است، اما برخی اوقات بلورهای شفافی نیز در میان آن‌ها به چشم می‌خورد. سایه‌های رنگی متنوعی که در بلورهای کوارتز مشاهده می‌شوند، مربوط به رفتار متنوع ترکیبات آهن موجود در بلورهای کوارتز، تحت شرایط اکسایش است.

رنگ های آمیتیست ؟

آمیتیست چیست

در دنیای امروز رنگ بنفش با نام آمیتیست عجین شده است همانطوری که رنگ آبی فیروزه ایی به فیروزه مثال زده می شود ،رنگ بنفش نیز در یادها این گوهر زیبا را تداعی می نماید تا به یاد یکی از زیباترین گوهر های خانواده کوارتز یعنی امیتیست بیافتیم.

در تصویر بالا میزان بازه رنگی آمیتیست از بنفش روشن تا رنگ ارغوانی ،بنفش تیره و قرمز متمایل به بنفش را مشاهده میکنیم.

در زمان گذشته تصور بر این بود که رنگ آمیتیست به دلیل وجود عنصر منگنز در سنگ می باشد اما امروزه بر ما مبرهن است که دلیل رنگ بنفش آمیتیست وجود عنصر آهن در بلور در حال رشد کوارتز می باشد ،پس از تبلور توسط مواد رادیواکتیو سنگ میزبان پرتوهای گاما ساطع میشوند که باعث تولید رنگ بنفش توسط آهن می شود.

میزان شدت رنگ بلور آمیتیست میتواند متفاوت باشد که اصطلاحا به این تغییرات رنگ منظقه بندی رنگ کانی گفته می شود.حتی در یک بلور میتواند این منطقه متغییر باشد و  تمام بلور رنگ یکسانی نداشته باشد.

انواع آمیتیست و سنگ های مشابه آن!

انواع مختلفی از کانی ها وجود دارد که به علت تشابه رنگ و رخ به اشتباه به آن ها نام تجاری امیتیست را نسبت میدهند که از نظر علمی هم متفاوت می باشند !

 

نمونه های زیبایی از بلور امیتیست وجود دارند که با نوار V شکل شناخته می شوند ،این نوع آمیتیست ها از بلور های ریز و فشرده با رنگ بنفش در کنار بلور های ریز و فشرده کوارتز سفید هستند تشکیل میگردد که توالی این لایه های زیبا در کنار هم این نوع آمیتیست را با نام علمی Chevron  شورون به وجود می آورد.

آمیتیست

آمیتیست های زیبای شورون با باند های زیبای V بنفش و سفید 

نوعی گوهر نیز در بازار به نام آمیتیست سبز شناخته می شود اما این تصور از منظر علم گوهر شناسی اشتباه می باشد.این کانی با نام علمی Prasiolite شناخته می شود.در واقع پرازیولیت همان آمیتیست بنفشی می باشد که با حرارت 500 درجه سلسیوس به رنگ سبز تبدیل شده است.البته گونه هایی از کوارتز سبز هم در طبیعت یافت می گردند اما با این کانی متفاوت می باشند .با این حال ممکن است این تغییر رنگ در طبیعت هم اتفاق بیافتد، اما بسیار نادر است.

نمونه ایی از پرازیولیت که نام تجاری آن ها آمیتیست سبز است

یکی از زیباترین و شگفت انگیز ترین سنگ های جواهری، گوهر سنگ آمیترین است ؛یکی از گونه های جذاب کوارتز که آمیتیست (Amethyst) و سیترین(citrine) درون یک بلور تشکیل شده است که به همین دلیل از تلفیق این دو گوهر نام آمیترین بر آن نهاده اند.

آمیتیست چیست
آمیتیرین سیترین +آمیتیست

نمونه های زیادی از سنگ ها با رنگ بنفش وجود دارد که یک نمونه از آنها میتواند از عقیق ها (کلسدونی ها) باشد که در  نگاه اول ممکن است با آمیتیست اشتباه گرفته شود هرچند این خطا بیشتر برای نگین های کوچک یا مهراه های تراش خورده ممکن است رخ دهد که امر تشخیص امیتیست واقعی از بدل را کمی سخت میکند

دستبند سنگی

یک دستبند سنگی از جنس عقیق بنفش مشاهده مینمایید که ممکن است در تشخیص آن با امیتیست دچار اشتباه شویم!

نمونه های با کیفیت و خاص سنگ فلوریت (فلورین) هم ممکن است توسط افراد بی تجربه با آمیتیست بنفش اشتبه گرفته شود البته سختی فلرویت پایین تر از امیتیست می باشد که با یک چاقوی میوه خوری بر روی ان می توان خش انداخت .

 

آمیتیست

فلورریت یا فلورین بنفش که ممکن است یک فرد بی تجربه در امر گوهر شناسی را به اشتباه بیاندازد

معروف ترین و قدیمی ترین نمونه های آمیتیست در جهان !

در طول تاریخ آمیتیست به دلیل داشتن رنگ زیبا و سختی بالا، با الماس برابری می کرده است اما در طول قرن 18 با کشف معدن بسیار بزرگ و گسترده ایی در قاره آمریکا ارزش این کانی کمتر شد تا جایی که امروزه این گوهر به عنوان سنگ نیمه قیمتی شناخته می شود .

رنگ بنفش آمیتیست از دیر باز مورد توجه طبقه اشراف جامعه ها بوده تا جایی که این گوهر همیشه در ساخت جواهرات پادشاهان از جمله شنل ،عصا ،گردنبند ،اسلحه و تاج آنها به کار میرفته است.آنها معتقد بودند روح رنگ بنفش  قدرت نمایی میکند و به صاحبش بزرگی و عزت میبخشد.

بزرگترین ژئود آمیتیست دنیا را که با نام ملکه اروگوئه میشناسند !

این ژئود غول پیکر 3متر و 27 سانتی متر بلندا و 2.5 تن وزن دارد!که در جهان به عنوان امپراطور تمام ژئودهای آمیتیست شناخته شده است.این ژئود حیرت انگیز در سال 2007 میلادی کشف شد و حدود 3 ماه زمان برد تا از سنگ های بازالتی اطرافش که احاطه اش کرده بودند جدا و استخراج شود همچنین حدود 2 ماه زمان صرف پرداخت و صاف کردن کناره های آن شد در تصویر پایین با یکدیگر به تماشای زیبایی آن می نشینیم

67179b59637cf2bb3d1fb26867617da5

بزرگترین ژئود آمیتیست دنیا را که با نام ملکه اروگوئه میشناسند !

شاید برای شما هم جالب باشد آمیتیست در مقبره های مصر نیز یافت شده است که به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد 

مقبره دژ (دومین فرعون سلسله اولین حکومت مصری ) که از این مقبره دستبند و مهره هایی از جنس آمیتیست بنفش کشف شد.

کشف حیرت انگیز مقبره فرعون توتانکامون(pharaohTutankhamun) پسر پادشاه از سلسله هجدهم پیش از میلاد و 1239 قبل از میلاد، گنجینه های افسانه ای را نشان داد که همراه با یک حاکم مصری، چه در طول زندگی و چه پس از مرگ وی همراهش بود. این گنج اکنون در موزه مصر در قاهره قرار دارد و نشان دهنده بزرگترین مجموعه طلا و جواهرات در جهان است. این گنجینه گویای درجه بالای تسلط طراحان و طلافروشان مصر بوده .تابوت فرعون کاملاً از طلا ساخته شده است، و مومیایی با تعداد زیادی جواهر تزیین شده است.همچنین با کاوش بیشتر جواهرات بیشتری در جعبه ها در سایر اتاقهای مقبره یافت شدند. گردنبندها، امولتها، آویزها، دستبندها، گوشواره ها و انگشترها از کیفیت عالی و از درجه بالایی از پالایش و طراحی برخوردار هستند که به ندرت در تاریخ جواهرات از آن فراتر رفته و یا حتی برابر با ان ها می باشد.

گردنبند مشهور باستانی

گردنبند باستانی مشهور که 2000 سال پیش از میلاد حضرت مسیح کشف شده است و نوشته های روی سنگ مرکزی آن نیز مربوط به قرن هشتم پس از میلاد است 

یاقوت ارغوانی دهلی

نام این جواهر یاقوت ارغوانی دهلی خوانده می شود در حقیقت این جواهر از سنگ زیبای آمیتیست بنفش ساخته شده است.در مورد این جواهر خاص داستان های بسیاری گفته شده است این جواهر از یکی از معابد معروف هند توسط یک سوارکار حرفه ایی بنگالی به نام سرهنگ دبیلو فریس دزدیه شده و به کشور انگلستان منتقل شده است بعدها این جواهر به دست هرکسی میرسید به سرنوشت شوم و نحسی مبتلا می شد تا اینکه در نهایت در یک حراجی به موزه طبیعی لندن فروخته شد و الان در آن مکان نگهداری می گردد.

تاج معروف پادشاه ژوزفین فرانسه .در سمت چپ تصویر بر روی سر ملکه ویکتوریا قرار دارد

Napoleonic Amethyst Parure Tiara تاج زینتی ناپلئونی که یک قطعه نادر تاریخی می باشد. با ۱۵ قطعه آمیتیست با تراش اُوال که با برلیان های درخشان مزین شده‌ است. این تاج در حقیقت متعلق به پادشاه فرانسه ژوزفین ( ۱۷۶۳ – ۱۸۱۴ ) است.امروزه متعلق به بنیاد Bernadotte Jewel است و به تازگی ملکه Silvia کشور سوئد و ملکه پرنس ویکتوریا نیز در بین افرادی هستند که آن را بر روی سر نهاده اند.

آمیتیست های مصنوعی (سنتاتیک ) و بدل های آن

آمیتیست های مصنوعی رشد یافته در آزمایشگاه به روش هیدروترمال

سنگ مشابه آمیتیست ساخته شده از نانو سرامیک گلس امریکایی

معادن سنگ آمیتیست کجای جهان قرار دارند؟

به دلیل فراوانی کوارتز ،سنگ امیتیست نیز تقریبا در همه جای دنیا یافت میشود همانطور که قبلا ذکر شد این سنگ بیشتر در بستر های سنگ های دگرگونی و آذرین کشف و استخراج میگردد این گوهر زیبا در دسته سنگ های نیمه قیمتی طبقه بندی می شود که اگر با این رنگ زیبا جز گوهر های کمیاب قرار میگرفت بسیار امروزه قیمتش با الماس برابری میکرد .از جمله کشور هایی که دارای کریستال های آمیتیست بسیار با کیفیت هستند می توان به برزیل و بعضی از کشور های افریقایی اشاره نمود.

از طرفی کریستال های با کیفیت جواهری این گوهر سنگ را میتوان در مناطقی همچون هند ،آریزونای ایالات متحده ،امریکای جنوبی به خصوص برزیل و اروگوئه ،افریقا ،روسیه ،استرالیا و سریلانکا یافت نمود.

به طور کلی این امیتیست در ایران هم  کشف شده است اما برای مصرف ساخت جواهرات بسیار ضعیف و اغلب به صورت ژئود و ریز بلور های کمرنگ یافت می شوند.بهترین امیتیست های با کیفیت که می توان برای ساخت جواهر از آنها استفاده نمود از مناطقی همچون کوه های اورال روسیه ،سریلانکا و افریقا می باشد که دارای رنگ عمیق بنفش و سایز مناسب بعد از تراش هستند.از جمله شهر های ایران که دارای امیتیست هستند می توان به شهر فردوس ،خراسان جنوبی و بوشهر اشاره نمود.

 

آمیتیست سنگ چه ماه تولدی است؟

آمیتیست

سنگ ماه

متولدین

بهمن

نحوه شارژ آمیتیست و نگداری از آن !

به منظور شارژ مجدد امیتیست لازم است آنرا یک بار در هفته در زیر آب روان بشویید و تخلیه کنید. سپس در مقابل نور ملایم خورشید عصرگاهی حدود دو ساعت شارژ نمایید.

بهترین روش برای تمیز کردن آن آب ولرم و صابون است ، اسید موجب آسیب دیدن آن می شود و همینطور حرارت و نور آنرا بی رنگ می کند.

شکنندگی، از دیگر ویژگی های این سنگ است .بنابرین باید با دقت بسیار آن را نگاه داشت .برخی نیز برای برگرداندن رنگ آمیتیست از اشعه ایکس استفاده میکنند همچنین برخی نیز برای تقویت رنگ آنرا داخل خاک اکسید آهن دار به مدت 2 ماه دفن مینمایند.

نگهداری آمیتیست کنار سنگ عقیق و کوارتز می تواند انرژی از دست رفته سنگ را مجدد شارژ نماید.برای برگرداندن جلا و درخشندگی سنگ یا نگینتان میتوانید آنرا به اساتید گوهرتراش داده تا با پودر مخصوص مجدد پولیش داده شود.

خواص آمیتیست

آمیتیست گوهر سنگی محافظ است که برای از بین بردن پلیدی ها و سحر جادو کاربرد دارد از دیگر خواص این سنگ می توان به خاصیت کمک به ترک الکل و کاهش اثرات ان اشاره نمود . همچنین اگر شخصی بیمار باشد با قرار دادن تکه ایی از آمیتیست کنار وی می توان حالات روانی بدن و سطوح انرژی محیط پیرامونش را بهبود بخشید.

 • ایجاد تعادل و تنظیم چاکرای ششم و هفتم

 •  نماد خوشبختي

 • ضد جادو و امواج منفي

 • استفاده جهت مديتيشن

 • متعادل کننده جسم و روح

 • آرام بخش

 •  روشن نمودن چهره

 • الهام بخش

 • اثر پاک کنندگي پوست

 • تصفيه خون

 • تسکين سردرد

 • درمان بي خوابي اگزما و جوش و لک و پيس

 • تقويت مجراهاي تنفسي و مغز و موها و سيستم ايمني

 • کاهش مشکلات ناشي از مصرف الکل

 • از بين برنده خشم و اضطراب و اندوه

 • دارای اثر تسکین دهنده

 • کمک به کنترل افکار منفی

 • برای کمک به بهبود تمرکز

 • تقویت سیستم ایمنی و همچنین متعادل کردن و شفای همه چاکراها

 • افزایش فعالیت مغز در سمت راست و کاهش توهم

 • کمک به توسعه توانایی های روانی

 • تقویت و توسعه شهود ، الهام ، شفا

 •  بالا بردن افکار و آرمان های معنوی

خواص سنگ آمیتیست در طب کهن ایرانی !

هر که حجر جمس (آمیتیست) با خویشتن دارد از درد معده ایمن می شود و جون پاره ای از آن را در آب افکنند هرکه از آن آب بخورد دماغ را قورت دهد و معده را قوی گرداند و هرکه از پیاله شراب که از جمست ساخته باشند شراب خورد مست نشود.

در کتاب تنسوخ نامه ایلخانی استفاده از آن برای رفع تشنگی مفید بیان شده. هرکه نگین جمست (آمتیست) سازد و بر آن صورت مردی کند نیزه در دست و سپری در دیگر دست. کلاهی بر سر و این نگین بر حلقه زرین نشاند به هر جنگی که رود پیروز یابد و این نگین را روز سه شنبه سازد که قمری ناظر بود به مریخ و تا این نگین دارد از سگ مرده و زنده حذر کند.

خواص سنگ آمیتیست در چاکرا درمانی

رنگ ارغوانی امیتیست برای چاکرای هفتم یعنی تاج تاثیر مستقیم دارد.سنگ آمیتیست چشم سوم یا همان چاکرای ششم را نیز تقویت می کند. همانطور که در سنگ درمانی با رنگ ارغوانی و بنفش ذکر کردیم این رنگها اصولا ارتعاشات تصوری در ذهن ما ایجاد می کنند.

این سنگ گوهری مفید برای مراقبه و مدیتیشن درمانی است و افکار ما را در رسیدن به سطوح بالای هوشیاری و تصورات در ضمیر ناخود آگاه هدایت می کند. همچنین این سنگ سطح انرژی فرد را از تاثیرات وابستگی های منفی پاک کرده و آنها را از محیط خنثی می نماید.

فروشگاه گالری آپ

جواهر

جواهر

ساعت مردانه
ساعت زنانه
تسبیح
ساخت حلقه ازدواج با طرح دلخواه شما توسط گروه هنری آپ جواهر

با خیالی آسوده و مطمئن خرید نمایید دارد

ارتباط با ما

20151026095205-shutterstock-249068599

تلفن تماس یا چت واتساپ

09130188201 پیرمرادیان

گروه هنری آپ جواهر

گروه هنری آپ جواهر مجموعه ای از گوهرشناسان،طراحان جواهر،اساتیدمجرب جواهرسازی می باشد که با ارائه خدمات مرتبط با جواهرسازی و گوهرسنگ ها ،مرجعی برای پاسخگویی به نیازهای شما در این خصوص است. تیم آپ جواهر همیشه در تلاش است تا بهترین محصولات را با بالاترین کیفیت ،متعهدانه به دست شما برساند . هدف گروه آپ جواهر رشد و ارتقای هنر و صنعت جواهرسازی و تجارت گوهرسنگ ها در ایران به اندازه سهم خویش است. امیدواریم با کمک شما همراهان گرانقدر به این هدف دست یابیم. 

با آپ جواهر👇🏻

tv,a'hi [,hiv , urdr
tv,a'hi [,hiv , urdr

آپ جواهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:👇🏻

ارسال اکسپرس

garanty

ضمانت دائمی اصلی بودن کالا

tv,a'hi [,hiv , urdr

تماس یا چت با ما 09130188201

جواب یا پرسش خود را پیدا نکردید ؟!

روش ارتباط با ما

aghigh

روش های ارتباط با مدیر فروش

تماس یا چت واتساپ 09130188201 پیرمرادیان

گروه هنری آپ جواهر

گروه هنری آپ جواهر مجموعه ای از گوهرشناسان،طراحان جواهر،اساتیدمجرب جواهرسازی می باشد که با ارائه خدمات مرتبط با جواهرسازی و گوهرسنگ ها ،مرجعی برای پاسخگویی به نیازهای شما در این خصوص است. تیم آپ جواهر همیشه در تلاش است تا بهترین محصولات را با بالاترین کیفیت ،متعهدانه به دست شما برساند . هدف گروه آپ جواهر رشد و ارتقای هنر و صنعت جواهرسازی و تجارت گوهرسنگ ها در ایران به اندازه سهم خویش است. امیدواریم با کمک شما همراهان گرانقدر به این هدف دست یابیم. 

با آپ جواهر👇🏻

آپ جواهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:👇🏻

tv,a'hi [,hiv , urdr
tv,a'hi [,hiv , urdr

Copyright2020 by Upjawaher All Rights Reserved

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گروه هنری آپ جواهر می باشد ©2020

 آپ جواهر دارای نماد اعتماد الکترونیکی از وزارت صنعت معدن و تجارت می باشد.


 

گروه هنری آپ جواهر

گروه هنری آپ جواهر مجموعه ای از گوهرشناسان،طراحان جواهر،اساتیدمجرب جواهرسازی می باشد که با ارایه خدمات مرتبط با جواهرسازی و گوهرسنگ ها ،مرجعی برای پاسخگویی به نیازهای شما در این خصوص است. تیم آپ جواهر همیشه در تلاش است تا بهترین محصولات را با بالاترین کیفیت ،متعهدانه به دست شما برساند . هدف گروه آپ جواهر رشد و ارتقای هنر و صنعت جواهرسازی و تجارت گوهرسنگ ها در ایران به اندازه سهم خویش است. امیدواریم با کمک شما همراهان گرانقدر به این هدف دست یابیم. 

garanty

ضمانت اصل بودن کالا

تحویل اکسپرس

راهنمای خرید از آپ👇🏻

با آپ جواهر👇🏻

آپ جواهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:👇🏻

فروشگاه عقیق یمن
تلگرام عقیق یمن
فروشگاه عقیق یمن
tv,a'hi [,hiv , urdr
tv,a'hi [,hiv , urdr

Copyright2020 by Upjawaher All Rights Reserved

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گروه هنری آپ جواهر می باشد ©2020

 آپ جواهر دارای نماد اعتماد الکترونیکی از وزارت صنعت معدن و تجارت می باشد.


امیتیست اپ جواهر

نام این جواهر یاقوت ارغوانی دهلی خوانده می شود در حقیقت این جواهر از سنگ زیبای آمیتیست بنفش ساخته شده است.در مورد این جواهر خاص

Read More »